13.06.2014/10:24

Batalia o leki

Dystrybutor leków Neuca i polscy farmaceuci walczą o to, aby leki były sprzedawane tylko w aptekach. Protestują sklepy, stacje paliwowe i producenci – informuje „Puls Biznesu".

Już 3450 osób podpisało petycję przeciwko sprzedaży leków poza aptekami. Całą akcję zorganizowała Neuca, giełdowy dystrybutor farmaceutyków. Potrwa ona dwa miesiące, po czym petycja wraz z podpisami zostanie wysłana do prezydenta, premiera i marszałka Sejmu. Zdaniem Marka Tomkowa, członka Naczelnej Rady Aptekarskiej, przy obecnych regulacjach prawnych Inspekcja Farmaceutyczna nie ma podstawowych narzędzi pozwalających skutecznie kontrolować rynek pozaapteczny, np. w przypadku wadliwych leków nie ma jak wstrzymać ich sprzedaży i wycofać z obrotu. Innego zdania są nie tylko sklepy i stacje benzynowe, ale również wytwórcy leków, twierdząc, że np. leki przeciwbólowe zapewniają doraźną pomoc, szczególnie tam, gdzie dostęp do aptek jest utrudniony ze względu na godziny ich pracy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.