05.02.2020/19:05

Bernard Arnault, szef LVMH: To był dla nas rekordowy rok. Przewiduję dalsze korzystne warunki ekonomiczne

LVMH, największa grupa luksusowa na świecie, odnotowała rekordowe wyniki w roku 2019, osiągając całkowity obrót w wysokości 53,7 mld euro, co stanowi wzrost o 15 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Dział perfum i  kosmetyków grupy wypracował z tego ponad 6 mld euro - poinformował prezes Bernard Arnault podczas konferencji prasowej w paryskiej siedzibie LVMH.

W dziedzinie wzrostu organicznego francuski koncern dóbr luksusowych ogłosił niedawno w Paryżu, że jego sprzedaż wzrosła o 10 proc. Chociaż częściowo osłabiły go wydarzenia w Hongkongu, sprzedaż wzrosła o 12 proc. w ostatnim kwartale. Bieżący zysk operacyjny również wzrósł o 15 proc. do 11,5 mld euro, podczas gdy bieżąca marża operacyjna osiągnęła 21,4 proc. Udział grupy w zysku netto wyniósł 7,2 miliarda euro, co stanowi wzrost o 13 proc.

- LVMH miał kolejny rekordowy rok, zarówno pod względem przychodów, jak i wyników. Zapotrzebowanie na nasze marki, kreatywność i jakość naszych produktów, wyjątkowe doświadczenie oferowane naszym klientom, talent i zaangażowanie naszych zespołów jest siłą grupy i po raz kolejny zrobiło różnicę - skomentował to osiągnięcie prezes i akcjonariusz większościowy LVMH Bernard Arnault podczas prezentacji w siedzibie LVMH przy avenue Montaigne w Paryżu.

- Myślę, że podobnie jak w innych latach sytuacja gospodarcza w 2020 r. będzie korzystna, ale zawsze istnieje możliwość kryzysu gospodarczego, zwłaszcza gdy stopy procentowe są bliskie zeru  - powiedział Bernard Arnault w kontekście przyszłości koncernu. 

Krótko przed konferencją koncern LVMH ogłosił, że zobowiązał się zapłacić 2 mln  euro chińskiemu Czerwonemu Krzyżowi za zakup sprzętu medycznego w Wuhan. Zapytany o opinię na temat epidemii koronawirusa, Bernard Arnault stwierdził, że jest jeszcze za wcześnie, aby uzyskać odpowiedź na temat jego konsekwencji. 

Analizując sprzedaż według kategorii, prezes Arnault podał, że kluczowy sektor LVMH, czyli moda i wyroby skórzane osiągnął wzrost sprzedaży o 20 proc., do 18.455 miliardów euro, czyli jednej trzeciej całkowitego obrotu LVMH  i trzykrotność działu perfum i kosmetyków, który osiągnął 6,092 mld euro. Z kolei sprzedaż działu win i napojów spirytusowych wyniosła 5,133 miliarda euro, a zegarków i biżuterii - 4,123 miliardów euro. Drugim co do wielkości działem konglomeratu luksusowego jest sektor dystrybucji selektywnej, który wygenerował 13,646 miliarda euro sprzedaży.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.