10.03.2020/15:41

Bez podawania rąk i przekazywania skanerów. GLS prosi o ograniczenie kontaktów z kurierami

Firma kurierska GLS wysłała do swoich klientów instytucjonalnych informacje, w których proponuje wdrożenie usprawnień w kontaktach z kurierami podczas dostarczania i odbioru paczek. Rekomenduje umożliwienie kurierowi odbioru przesyłek z jednego, wyznaczonego miejsca, tak aby ograniczyć kontakt z wieloma osobami czy działami.

GLS Poland proponuje, aby w przypadku dostaw do biurowców umożliwić doręczenie przesyłek do recepcji, natomiast w przypadku doręczeń do magazynów prosi klientów o wyznaczenie jednego wskazanego miejsca i jednej dedykowanej osoby do obsługi procesu.

Operator logistyczny chciałby również, aby klienci ograniczyli bezpośredni kontakt z kurierem. Nie witali się przez podanie rąk, wyeliminowali przekazywanie skanerów (np. w trakcie składania podpisu), długopisów i innych przedmiotów.

– W obecnej sytuacji naszym  celem nadrzędnym jest ograniczenie do minimum wszelkich  kontaktów osobistych, także podczas procesu doręczenia czy odbioru paczek – podaje GLS w komunikacie.

Kurierzy GLS zostali wyposażeni w środki dezynfekujące oraz dostali wyraźne wytyczne mające na celu ochronę przez zakażeniem koronawirusem i innymi infekcjami. Dostawcy paczek nie będą nosić maseczek ochronnych. GLS podkreśla, że Światowa Organizacja Zdrowia zaleca noszenie masek ochronnych wyłącznie osobom z objawami COVID-19, opiekunom osób chorych, w tym  pracownikom służby zdrowia.

– W sytuacji, kiedy nie wyrażacie Państwo  zgody na wejście kuriera na teren swojej firmy bez maski ochronnej, prosimy o wyznaczenie miejsca, w którym nadanie/odbiór paczki może się  odbyć bez bezpośredniego kontaktu ludzi – informuje firma.
 

Dodaj komentarz

11 komentarzy

 • Teresa 09.11.2020

  Czy kurier nie ma obowiazku wejscia do klatki aby dostarczyć przesylke

 • Teresa 09.11.2020

  Czy kurier nie ma obowiazku wejscia do klatki aby dostarczyć przesylke

 • Piotrlozinski55 28.03.2020

  Jestem kurierem gls Wrocław i to wszystko to bzdura są maseczki,płyny oraz rękawiczki. Jest wszystko robione żeby był jak najbardziej ograniczony kontakt nawet na spedycji są ograniczenia nie więcej jak 4 osoby. PS DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ JAK OWSIAK

 • Niko666 15.03.2020

  Gls Hannover z tym zwolnieniem to prawda jak się boisz to się zwolnij złodzieje i tyle środki ma tylko biuro

 • Niko666 15.03.2020

  Gls Hannover z tym zwolnieniem to prawda jak się boisz to się zwolnij złodzieje i tyle środki ma tylko biuro

 • Jezdzacy 15.03.2020

  Jak pasibrzuchy z gory tak moga w takim momencie kiedy tyle cierpienia jest klamac,pracuje w gls i nic niemamy,zadnych srodkow nic, jak bylo tak jest, jestesmy puszczeni i oracujemy jak dotychczas, tylko skanerow do podpisu nie dawac mamy, zenada totalna, licza sie dla Nich statystyki, nie czlowiek, wiec tonw mediach pieknie klamia a media ozsiewaja herezje

 • Mik 15.03.2020

  To totalne bzdury w Niemczech pracownik Gls poinformował że jak czujesz się zagrożony bo masz kontakt z ludźmi to możemy się zwolnic tak traktuje się pracowników

 • wojciech655 14.03.2020

  GLS ZG wyposażył kurierów w środek dezynfekcji rąk.

 • Kurjer 14.03.2020

  To prawda same klamstwa ze strony osoby piszacej owy artykul, jestem kurierem i oddzial Czestochowa tez w nic nas nie zaopatrzyl, poza jednym smsem, o zagrozeniu, nic poza tym!!!

 • Pracownik 14.03.2020

  Gls Siedlce tez nie zostali wyposażeni w nic wiec to tylko stek bzdur które próbujecie wmówić ludziom ... nas jako kurierów firma ma za nic i czy umrzemy zachorujemy maja to gdzieś zastąpi się nowym :)

 • biuro 12.03.2020

  Co za bzdura, w GLS Wrocław nikt z kurierów i przewoźników nie został wyposażony w maski ochronne, rękawiczki czy środki dezynfekujące. Paczki każą wozić bo takie mają wytyczne z góry. Paczki przychodzą całej Europy , w ogóle się nie przejmują epidemią , ludzi mają za nic.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.