18.03.2020/10:49

Bez sprawnej logistyki i sprzedawców handel sobie nie poradzi

Rząd uspakajając panikę społeczeństwa zapewnia, że produkcja rolno - spożywcza w Polsce ma nadwyżki i żywności nie zabraknie. Zapomina przy tym, że towar do sklepów musi być przez kogoś dowieziony, a w sklepie musi być obsługa – alarmuje Stowarzyszenie Handlowców Ziemi Opolskiej (SHZO).

Zapewniając o tym, że produktów w sklepach nie zabraknie, rząd zapomina o tym, że towar do sklepów musi być przez kogoś dowieziony, w sklepie musi być obsługa, aby obywatele mogli kupić podstawowe produkty – zaznacza Roman Kozieł, prezes zarządu SHZO.

Jak zauważa, obecnie słyszmy o wprowadzanych przez rząd kolejnych ograniczeniach działalności handlu i gastronomii m. in. o zamykaniu galerii handlowych, barów, restauracji, celem walki z epidemią koronawirusa. Jednocześnie padają deklaracje rządzących, że sklepy spożywcze, będą czynne jak dotychczas.

Rząd, media uspakajając panikę społeczeństwa, zapewniają, że produkcja rolno - spożywcza w Polsce ma nadwyżki i żywności w Polsce nie zabraknie.

Zapomina przy tym, że towar do sklepów musi być przez kogoś dowieziony, w sklepie musi być obsługa, aby obywatele mogli kupić podstawowe produkty. Osoby obsługujące cały ten proces dystrybucji i sprzedaży nie mogą pozwolić sobie na pozostanie w domu.

Handlowcy, kierowcy, magazynierzy, cała logistyka, a w końcu może najważniejsi w całym łańcuchu sprzedawcy muszą pozostać na swoich stanowiskach pracy, aby zapewnić nieprzerwaną dostępność podstawowych produktów spożywczych.

Zdaniem Romana Kozieła, tym osobom należą się specjalne podziękowania i wsparcie w dalszej pracy, choć może trafniejszym byłoby określenie służbie całemu społeczeństwu.

„Takie mamy czasy, że wydawałoby się rzeczy oczywiste, jak otwarty sklep spożywczy w najbliższej okolicy, stają się dobrem niemal luksusowym. Myślę, że wszystkim osobom pracującym w handlu spożywczym, pomimo nawoływania do pozostania w domach i ograniczeniu kontaktów by nie narażać siebie i swoich bliskich, należy się szacunek i wsparcie medialne by rozumiejąc sytuacje pozostali na swoich stanowiskach” – zaznaczył Roman Kozieł, prezes zarządu SHZO.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.