06.08.2018/15:41

Bezrobocie utrzymuje się na rekordowo niskim poziomie

W lipcu br. stopa bezrobocia wyniosła 5,9 proc. To dokładnie tyle, ile w czerwcu. Mimo to Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej obserwuje spadek liczby osób pozostających bez pracy.

W porównaniu do czerwca liczba bezrobotnych spadła o 6,4 tys. osób. Nie zmieniło to ogólnej stopy bezrobocia - pozostała na poziomie 5,9 proc.

Rok temu, w lipcu, stopa bezrobocia wynosiła 7 proc.

- Kolejny miesiąc z bezrobociem poniżej granicy 6% to powód do ogromnej radości, ale też zmiany myślenia o rynku pracy i jego problemach. Musimy skupić się teraz na zapewnieniu pracowników w branżach, w których są znaczące deficyty oraz na zachęcaniu Polaków, którzy wyjechali do pracy za granicę, aby wrócili do Polski. Mamy coraz lepsze warunki dla pracowników, rosną wynagrodzenia – poinformowała w komunikacie minister Elżbieta Rafalska.

Liczba bezrobotnych w lipcu 2018 roku wyniosła 961,5 tys. osób. Spadek miał miejsce w 12 województwach - najsilniejszy (procentowy) w: woj. zachodniopomorskim - o 1,8 proc. Liczba bezrobotnych w lipcu br. była o 178,5 tys. osób niższa niż przed rokiem (spadek o 15,7 proc.). Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy wyniosła 129 tys.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.