14.10.2020/15:47

Biedronka ma pomysł jak ściągnąć starszych klientów na zakupy podczas godzin dla seniorów

Biedronka będzie zachęcała seniorów do robienia zakupów w godzinach im dedykowanych specjalną ofertą Platynowe Rabaty. Od czwartku 15 października w ramach tej oferty sieć zaoferuje dodatkowe zniżki na produkty popularne wśród tej grupy klientów. W ten sposób operator chce nie tylko zapewnić im bezpieczniejsze i bardziej komfortowe zakupy, ale zmotywować ich do robienia zakupów w czasie przeznaczonym, gdy firma nie może obsługiwać innych osób niż te po 60-tym roku życia.

Jak wynika z danych CMR Panel, na które powołuje się Polska Izba Handlu, w okresie 1-19 kwietnia 2020 r. - kiedy funkcjonowały tzw. godziny dla seniorów - wyraźnie spadła liczba transakcji. W okresie obowiązywania godzin dla seniorów łączne obroty sklepów o godzinie w godz. 11.00-12.00 były o prawie 40 proc. niższe niż godzinę później, kiedy zakupy mogli robić już wszyscy klienci. To dane obejmujące zarówno sklepy małoformatowe (do 300 mkw. powierzchni), jak i supermarkety (do 2,5 tys. mkw. powierzchni). W przypadku samych małych sklepów, zmniejszenie sprzedaży wyniosło 37 proc.

Jak podkreślają przedstawiciele sieci Biedronka dzięki Platynowym Rabatom każdego dnia seniorzy zapłacą mniej za inny, często wybierany przez nich produkt. „W czwartek, 15.10., osoby powyżej 60. roku życia posiadające kartę Moja Biedronka zapłacą o 30 proc. mniej za chleb krojony 550g oraz 1 kg cukru przy zakupie 3 kg, zaś kolejnego o 40 proc. mniej za parówki z Szynki Kraina Wędlin oraz za banany.”

- Podobnie jak wiosną tego roku, tak i teraz ograniczamy ryzyko dla najbardziej narażonych grup wiekowych, pozwalając im również realnie oszczędzać. Dlatego uruchomiliśmy Platynowe Rabaty dla seniorów od poniedziałku do piątku w godzinach 10-12, kiedy nasze sklepy są tylko do dyspozycji tych klientów – mówi Maciej Łukowski, dyrektor handlowy i członek zarządu sieci Biedronka.

Przypomnijmy, że godziny dla seniorów mają obowiązywać w Polsce (ponownie) od czwartku 15 października. Zapowiedział to w miniony weekend podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Jednocześnie, aby wszyscy klienci Biedronki mieli możliwość dokonywania bezpiecznych zakupów, sieć wydłużyła godziny pracy aż 2650 sklepów w całym kraju co najmniej do godz. 23:00. Niemal 50 z nich pracuje całodobowo.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Popmar. 15.10.2020

    Parking przy obiekcie darmowy.!!!!!!!!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także