04.11.2016/10:09

Biedronka miała nielegalną konkurencję. Naciągali na Gang Świeżaków

Profil „Pierwsze 5000 zgarnia świeżaka” działający do niedawna na Facebooku, pod pozorem możliwości otrzymania maskotek znanych z sieci Biedronka namawiał do wysyłania płatnych SMS-ów.

Oszuści obiecywali możliwość otrzymania pluszaków za darmo po polubieniu fanpage’a „Pierwsze 5000 zgarnia świeżaka” i udostępnienia go swoim znajomym. Następnie należało poczekać na wyznaczoną godzinę, kiedy to publikowano wyniki konkursu, a następnie pobrać i wypełnić formularz. Dostęp do niego wymagał jednak wysłania dwóch SMS-ów pod numer 92555. Koszt – 61,5 zł za każdą wiadomość. W tym samym czasie post ze wskazanymi zwycięzcami znikał z fanpage’a.

Obecnie profil „Pierwsze 5000 zgarnia świeżaka” jest niedostępny. Oszuści najprawdopodobniej zorientowali się, że ich przekręt został wykryty.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.