21.02.2020/18:33

Biedronka otworzy sklepy w Rumunii. Jeronimo Martins rusza z ekspansją w regionie CEE

- Biedronka powinna i będzie rozwijać się poza granicami Polski - zapowiedział Pedro Soares Dos Santos, prezes zarządu i CEO Grupy Jeronimo Martins. Rynkiem na którym pojawią się wkrótce sklepy sieci jest Rumunia.

Pedro Soares Dos Santos podkreślił, że wejście na rynek Rumuński to plan na najbliższe lata, firma nie podjęła jeszcze decyzji czy pierwsze sklepy sieci pojawią się jeszcze w tym roku.

Dopytywany przez dziennikarzy, szef Jeronimo Martins stwierdził, że firma jest obecnie na etapie przygotowania strategii na najbliższe pięć lat, a wejście na rynek rumuński powinno nastąpić w ciągu 2-3 lat.

Pedro Soares Dos Santos zasygnalizował, że firma będzie chciała wejść do Rumunii przejmując już działającym na tym rynku sieć sklepów. Na pytanie dziennikarzy, czy może chodzić o sieć Profi, którą firma była zainteresowana już kilka lat temu, a której obecnym właścicielem jest fundusz Mid Europa Partners szef portugalskiego operatora odpowiedział, że decyzję w tej sprawie podejmą władze spółki w Polsce.

Pytany, czy Jeronimo Martins jest zainteresowane innymi rynkami, np. Węgrami odpowiedział, że nie rynek węgierski nie jest w kręgu zainteresowania firmy.

Spółka Jeronimo Martins Polska zarządza w naszym kraju siecią ponad 3000 sklepów Biedronka. W tym roku operator planuje dodać do sieci ok. 100 nowych placówek.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.