15.07.2020/15:36

Biedronka rusza w trasę śmieciarką Miecią ze zjeżdżalnią i tarasem

Śmieciarka Miecia ze zjeżdżalnią i tarasem jest elementem kampanii edukacyjnej sieci Biedronka organizowanej wspólnie z firmą Rekopol w ramach akcji edukacyjnej „Działaj z impetem”.

Sieć sklepów Biedronka zaprasza na wakacyjną trasę mobilnej strefy edukacyjnej, czyli śmieciarki Mieci. Kampania edukacyjna organizowana przez Rekopol, którą wsparła Biedronka będzie prowadzona w kilku miejscowościach nadmorskich pomiędzy Dziwnowem a Helem.

Skierowana głównie do dzieci akcja ma uświadomić m.in., jak wygląda proces recyklingu i dlaczego warto segregować plastikowe butelki.

„Miecia to żółta śmieciarka, która pełni rolę mobilnej interaktywnej wystawy ukazując w nowoczesny sposób zasady recyklingu. Przy jej drzwiach wejściowych zawieszona jest zgniatarka, dzięki której każdy chętny ma możliwość zgniecenia butelki, wyrzucenia jej do żółtego kosza i rozpoczęcia w ten sposób drogi butelki do pełnego recyklingu. W efekcie można nie tylko zobaczyć jak wygląda ten proces, ale również dotknąć powstałe w taki sposób tworzywo. Najmłodsi zwiedzający ucieszą się z możliwości zabawy na zamontowanej na górze pojazdu zjeżdżalni, a poprzez rożnego rodzaju gry zręcznościowe będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat segregacji odpadów” – podaje Jeronimo Martins, właściciel Biedronki.

Sylwia Krzyżycka, Dyrektor Działu Ochrony Środowiska sieci Biedronka mówi, że poszanowanie środowiska jest jednym kluczowych priorytetów sieci Biedronka. – W związku z wakacjami zachęcamy turystów do zwrócenia uwagi na kwestie recyklingu plastiku oraz czystości mórz i plaż, na których wypoczywamy. Plastik nie tylko zaśmieca wybrzeża, ale też szkodzi zwierzętom morskim. Chcemy wspierać kształtowanie pozytywnych nawyków dotyczących recyklingu zwłaszcza wśród najmłodszych. Dlatego zdecydowaliśmy się kolejny raz zostać partnerem organizowanej przez Rekopol akcji edukacyjnej „Działaj z impetem”, której elementem jest śmieciarka Miecia – wyjaśnia przedstawicielka sieci Biedronka.

Śmieciarka będzie można spotkać na parkingach sklepów Biedronka począwszy od 16 lipca, kiedy zawita do Dziwnowa. Następnego dnia pojawi się w Rewalu. Kolejnym przystankiem na trasie będzie Trzebiatów (18 lipca), a następnie Łeba (20 lipca).  Stamtąd Miecia uda się do Władysławowa (21 lipca), by dotrzeć później do Nowego Dworu Gdańskiego (22 lipca). Przedostatni przystanek będzie w Jastarni (24 lipca), a w dniach 25-31 lipca Miecia zaparkuje na promenadzie w Helu. Miecia odwiedzi w sumie 7 nadmorskich miejscowości. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.