28.06.2019/00:30

Biedronka rusza z Biedronkobusem i sklepami całodobowymi. Sieć otwiera także warzywniaki poza sklepami

Sklepy działające nawet przez całą dobę, autobusy dowożące klientów z plaży do sklepów, czy działy z warzywami i owocami wyprowadzone na zewnątrz sklepu, tak sieć Biedronka chce zachęcić klientów do odwiedzania swoich sklepów i wykorzystać szansę na zwiększenie obrotów jaką dają tłumy turystów w miejscowościach położonych nad polskim morzem.

Wakacje to dla części sklepów trudny okres, spada nie tylko liczba klientów, ale także wartość koszyka zakupowego. Dlatego sieci handlowe idą za klientem, wprowadzając w sklepach zlokalizowanych w miejscowościach turystycznych dodatkowe udogodnienia dla klientów, które pozwalają ich ściągnąć i dodatkowo zwiększyć obroty, które np. w obleganych kurortach nadmorskich i tak latem rosną bardzo mocno.

Sklepy Biedronka można znaleźć w ponad 1100 miejscowościach w całym kraju, także w kurortach wypoczynkowych nad Bałtykiem. Przykładowo, sklep w Ustroniu Morskim przy ul. Chrobrego 18 położony jest zaledwie 100 m od morza, a w Dziwnowie przy ul. Słowackiego znajduje się sześć minut piechotą od plaży. Placówki te cieszą się dużą popularnością, a w sezonie odnotowywany jest w nich znaczący wzrost ruchu. W związku z tym sieć wprowadziła rozwiązania, które mają na celu zwiększyć komfort zakupów klientów.

Sieć wydłuża m.in. godziny pracy wybranych sklepów. Wszystkie placówki handlowe sieci w miejscowościach nadmorskich czynne są przynajmniej do godz. 23.00. Niektóre sklepy, np. w Darłowie (ul. Plażowa), w Ustce (ul. Kwiatowa 1), w Łebie (al. Świętego Jakuba 39), czy w Ustroniu Morskim (ul. Bolesława Chrobrego 18) działają dłużej, bo do godz. 23.30. Z kolei sklepy w Dziwnowie, Mielnie i Ustce przy pl. Dąbrowskiego pracują przez całą dobę, z małą przerwą techniczną około północy.

– Zawsze chcemy być blisko naszych klientów, także wtedy, gdy wypoczywają. Nasze sklepy od dawna funkcjonują więc w miejscowościach typowo turystycznych i co roku odnotowujemy w nich duży wzrost ruchu. Aby dostosować się do rytmu wakacyjnego wypoczynku, wydłużyliśmy godziny pracy placówek w nadbałtyckich miejscowościach – mówi Łukasz Burda, dyrektor operacyjny regionu Koszalin w sieci Biedronka.

Inną interesującą inicjatywą jest uruchomienie w Łebie Biedronkobusu, czyli linii autobusowej dowożącej klientów z plaży do sklepu. Takie rozwiązanie transportowe sprawi, że sklep będzie w stanie obsłużyć znacznie więcej osób, które nie dotarłyby do placówki położonej nieco dalej od miejsca wypoczynku

Jak tłumaczą przedstawiciele Biedronki, aby ułatwić zakupy klientom w Łebie, która jest dużą nadmorską miejscowością bez komunikacji miejskiej, sieć uruchomiła specjalną linię autobusową, która ułatwi dotarcie do sklepu Biedronka przy Al. Świętego Jakuba 39.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Jonny 30.06.2019

    Jeszcze żeby zrobili busa, który dowozi towar na półki :) Trzeba pamiętać, że ile zejdzie towaru z półek tyle też trzeba wrzucić. A nocki krótkie...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.