25.11.2016/10:08

Biedronka sprzedała w ciągu 5 lat 35 mln książek

Luís Araujo, szef sieci Biedronka zapowiedział pod czas gali finału konkursu „Piórko 2016” na najlepszą książkę dla dzieci, że prowadzona przez niego firma planuje wspierać rozwój czytelnictwa w Polsce. Dodał, że w ciągu pięciu ostatnich lat w sklepach sieci Biedronka sprzedano 35 mln książek.

Kilka lat temu Biedronka zobowiązała się do wspierania rozwoju czytelnictwa w Polsce. - Nasza firma będzie kontynuować swoje zobowiązania wykorzystując swoją skalę i zasięg. Mam nadzieję, że dzięki naszym sklepom książki będą dostępne w każdym miejscu w tym kraju - Luís Araujo, szef sieci Biedronka.

Przypomnijmy, że sieć Biedronka ma obecnie ponad 2700 sklepów, które działają w ponad 1000 miejscowości w całym kraju. Dzięki takiej skali firma w ramach projektu „Biblioteczka Biedronki” sprzedała astronomiczną jak na polskie warunki (i niski poziom czytelnictwa) liczbę 35 mln książek. To oznacza, że każdego miesiąca klienci kupowali w sklepach sieci ok. 580 tys. pozycji.

- Tylko w ciągu 5 ostatnich lat w sklepach Biedronka zostało sprzedanych 35 mln książek, w tym ok. 17 mln to książki dla dzieci i młodzieży. Wierzę w to robi różnicę dla tego kraju i społeczeństwa, że będzie robić różnicę w przyszłości - wyraził nadzieję Luís Araujo.

W tym roku konkurs Biedronki „Piórko 2016” wygrała książka pt. „Córka bajarza”, autorstwa Moniki Radzikowskiej z ilustracjami Moniki Białej.

- Książka która wygrała w tym roku jest wspaniała. Bardzo nam zależało, aby upewnić się, że jej cena nie będzie barierą, która przeszkodzi w tym, aby tą książkę mogła kupić każda rodzina w Polsce, zanieść do domu i przeczytać dzieciom - podkreślił Luís Araujo. Warto przypomnieć, że książka, która  była laureatem ubiegłorocznej edycji konkursu, sprzedała się w liczbie ponad 40 tys. egzemplarzy.

W czasie 21 lat swojej obecności w Polsce sieć Biedronka zainwestowała na rynku ok. 11 mld zł. Sieć ponad 2700 sklepów należy do firmy Jeronimo Martins Polska. Spółka zatrudnia w Polsce 55 pracowników. W 2015 r. spółka Jeronimo Martins zapłaciła w Polsce 840 mln zł zobowiązań podatkowych.

Okładka książki pt. „Córka bajarza”, autorstwa Moniki Radzikowskiej z ilustracjami Moniki Białej

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.