07.07.2020/13:39

Biedronka wesprze debiutujących artystów

Sieć Biedronka ogłosiła konkurs dla początkujących ilustratorów „Piórko 2020”. Zwycięzca otrzyma 100 tys. zł. Artyści mają czas na nadsyłanie ilustracji do 30 lipca br.

Najpierw do konkursu organizowanego przez Biedronkę zgłaszają się debiutujący pisarze, nadsyłając opowiadania dla dzieci w wieku 4-10 lat. Ten etap mamy już za sobą: 23 czerwca czek na 100 tys. zł otrzymała poznanianka Agnieszka Syczyło, za historię „O Malwinie i tajemnicy Dziadka piwnicy”. Teraz pora na grafików, którzy mają za zadanie stworzyć do opowieści o Malwinie ciekawe ilustracje.

– Technika nadesłanej pracy nie jest tu istotna. To, co liczy się dla jury, to umiejętność dopasowania warstwy graficznej do treści zwycięskiej książki i ciekawa „kreska”. Artysta po prostu musi sprawić, by mali czytelnicy Piórka mogli zobaczyć bohaterów opowieści i stać się ich przyjaciółmi – komentuje Arkadiusz Mierzwa, dyrektor do spraw komunikacji w sieci Biedronka i juror „Piórka”.

Prace należy zgłaszać poprzez formularz na stronie Biedronki. Termin nadsyłania ilustracji mija 30 lipca. Rozstrzygnięcie tego etapu konkursu zaplanowano na początek września, a nowa książka trafi do sprzedaży w sieci Biedronka w listopadzie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.