14.02.2020/11:34

Biedronka wspiera PiS i walkę o reelekcję Andrzeja Dudy? To nonsens

Co ciekawe, Żabka dostała niejako rykosztem, gdyż nawet nie była stroną wspomnianego porozumienia. Podczas eventu zorganizowanego w Toruniu, oprócz przedstawiciela CVC, występował tylko reprezentant innej firmy z Polski w którą zainwestował fundusz - PKP Energetyka. W internecie pojawiło się jednak tak wiele negatywnych komentarzy pod adresem Żabki, wzywających do bojkotu sieci, że operator został zmuszony do wydania stanowiska w tej sprawie. - Informujemy, że stroną współpracy, przytaczaną w postach i komentarzach, jest fundusz CVC Capital Partners. Fundusz od wielu lat standardowo współpracuje z wieloma podmiotami na rynku, dzieląc się najlepszymi praktykami działania - napisała wtedy Żabka w oświadczeniu. Temat był grzany w mediach przez kilka dni, ale obyło się bez bojkotu konsumenckiego na istotną skalę.

O ile w powyższym wypadku Żabkę oskarżano o propisowskość, to kiedy indziej sieć sklepów convenience podpadła wyborcom partii Jarosława Kaczyńskiego. Jesienią 2018 r. franczyzobiorca Żabki w Ostrowie Wielkopolskim wywiesił w sklepie kartkę z informacją: "W związku z niedzielą niehandlową, członków i sympatyków PiS nie obsługuję, ponieważ nie pozwala mi na to klauzula sumienia".

Jak łatwo się domyślić, sprawa wywołała burzę w mediach. Żabka szybko wydała stanowisko, w którym podkreśliła, że sugerowanie dyskryminacji jakiejkolwiek grupy klientów jest niedopuszczalne". - To stoi w sprzeczności z ogólnymi zasadami naszej umowy z franczyzobiorcą. Dlatego obecnie analizujemy jakie kroki powinniśmy podjąć w związku z tym zdarzeniem - tłumaczyło biuro prasowe Żabki.

- Sklepy Żabka są prowadzone przez ponad 3,5 tys. franczyzobiorców, którzy niezależnie zarządzają swoimi placówkami. Charakter naszej współpracy nie odnosi się do ich poglądów politycznych. Bez wątpienia sklep nie jest miejscem do organizowania happeningów politycznych, na co zwrócimy uwagę franczyzobiorcy. Komunikat został zamieszczony w sklepie bez naszej wiedzy i zgody - podkreślała sieć.

Niemal rok po tym zamieszaniu zapytaliśmy Żabkę o dalsze losy owego franczyzobiorcy. Spółka przekazała nam, że "franczyzobiorca, otrzymawszy jednoznaczne stanowisko (sieci - red.) w tej sprawie, zobowiązał się pisemnie do powstrzymania się od tego typu działań w przyszłości". - W efekcie, w dalszej współpracy, nie dochodziło już do takich zdarzeń. Niezależnie od tego, w kwietniu 2019 roku zakończyliśmy współpracę z tym franczyzobiorcą - dodało biuro prasowe Żabki.  

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Zawiedziony 17.02.2020

  Żebym do Bydgoszczy miał jeździć, to do tej sieci już nie wejdę!

 • Jureczek 16.02.2020

  Pis już wielu oszukał. Przed wyborami coś obiecywał a po wyborach szybko okazywało się, że tak ale nie ma jak, że później lub nie bo nie i inne pisowskie kłamstwa i wykręty:
  Przykłady ?
  1.Akcja elektrycznych samochodów - dziesiątki czy setki milionów wpompowane w URSUS, który zrobił jakiś pseudoprojekt i teraz bankrutuje ( a pisowcy w kierownictwie dobrze żyją za naszą kasę). Ostatnio pis obiecywał dopłaty do samochodów elektrycznych ( ma być ich milion za 5 lat - oczywiste kłamstwo) a teraz się z tego wycofał a jakiś pisowiec stwierdził, że samochody elektryczne to zabawki dla bogatych.
  2.Podatek cukrowy - akcja czysto fiskalna a nie zdrowotna, część kasy idzie do NFZ ale jednocześnie pis zmniejsza o tyle samo dotacje do NFZ-u , na leczenie kasy więc nie przybędzie. Kasy i to 2 miliardy przybędzie natomiast TVP PIS Propaganda Kurskiego na szerzenie kłamstw i nienawiści. A onkologia ? - dla chorych z aparatu władzy pewnie znajdą się szybko miejsca w szpitalach.

 • Bert 15.02.2020

  Oby nie przejechali sie tak jak jak Get Back. On też wspierał PiS.

 • ZAWIEDZIONY 15.02.2020

  czy ktoś protestuje w Brukseli że jest sprowadzany syf do Polski NIE,czy promuje się Polska zdrową żywność NIE...CZY broni się w Brukselki interesów UNI i żydów w Polsce TAK.

 • tołdi 14.02.2020

  Kinder niespodzianka, margaryna z tłuszczami trans, cukier i woda z cukrem zwana sokiem, a także chleb z konserwantami i spulchniaczami. "Podstawowy koszyk" prawdziwego polaka.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.