10.06.2014/09:10

Biedronka wycofuje ze sprzedaży chrupki

W opakowaniach czekoladowych chrupków do mleka z Biedronki mogą znajdować się kawałki plastiku. Portal pieniądze.gazeta.pl dostał potwierdzenie informacji o wycofaniu produktu ze sprzedaży.

Jak podała Wirtualna Polska, w sklepach sieci Biedronka pojawił się komunikat informujący o możliwym niebezpieczeństwie zanieczyszczenia chrupków zbożowych o smaku czekoladowym. Według informacji, podczas produkcji uszczerbieniu uległa plastikowa osłona łańcucha transmisyjnego i jej fragment mógł dostać się do produktu. Producent zakłada wprawdzie niewielkie prawdopodobieństwo, ale postanowił wycofać cztery partie Magusiów. Zakład wydał w tej sprawie oświadczenie: „Decyzję o wycofaniu partii chrupek w łącznej ilości ok. 4,2 ton spółka ZPC Otmuchów podjęła w związku z awarią osłony pasa transmisyjnego oraz uszczelniacza od silnika z tworzywa sztucznego w zakładzie produkcyjnym. W związku z tym incydentem mogło wystąpić niewielkie ryzyko pojawienia się w pojedynczych opakowaniach chrupek śladowych ilości plastiku i zabrudzeń olejem dopuszczonym do stosowania w przemyśle spożywczym. Ewentualne zanieczyszczenia nie stanowią zagrożenia dla zdrowia klienta. Po podjęciu decyzji o wycofaniu produktu z rynku w krótkim czasie do magazynu logistycznego spółki zwrócono 1,4 ton produktu. Opakowania, które mogą zawierać zanieczyszczone płatki są oznakowane datą ważności do 23 maja 2015 r. (godz. pakowania od 14 do 6) i 24 maja 2015 r. (godz. pakowania od 6 do 14). Incydent został zidentyfikowany przez dział kontroli jakości zakładu produkcyjnego. Jego natychmiastowa reakcja spowodowała, iż istnieje niewielkie prawdopodobieństwo dokonania zakupu wadliwej partii chrupek przez konsumentów.”


Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.