31.07.2013/13:19

Biedronka zwiększyła obroty o 18 proc. w pierwszej połowie br.

W pierwszym półroczu br. Biedronka zwiększyła sprzedaż w swoich sklepach o 18 proc., osiągając poziom bliski 3,7 mld euro. Z kolei wskaźnik EBIDTA sieci wzrósł w tym okresie o 19 proc. do 287 mln euro. Polskie sklepy firmy Jeronimo Martins (JM) miały 65-procentowy udział w całości sprzedaży prowadzonej przez portugalską grupę w pierwszym półroczu.

Jak wyjaśnił Pedro Soares dos Santos, dyrektor zarządzający grupy JM, na wynik Biedronki w pierwszym półroczu br. wpływ miało zmniejszenie się poziomu konsumpcji w Polsce. – Polski handel detaliczny, który w pierwszym kwartale br. powiększył się o 3,7 proc. odnotował w kolejnym kwartale wyraźny spadek, a jego dynamika wzrostu wyniosła zaledwie 0,9 proc. – poinformował przedstawiciel grupy JM. Biedronka była motorem napędzającym wyniki firmy Jeronimo Martins. Od stycznia do czerwca br. portugalska grupa odnotowała sprzedaż skonsolidowaną na poziomie 5,6 mld euro, czyli o 12,6 proc. większą w porównaniu z analogicznym okresem w ub.r. W pierwszym półroczu br. Jeronimo Martins wydał na inwestycje 227 mln euro, z czego aż 78 proc. środków przeznaczonych zostało na przedsięwzięcia w Polsce. – W pierwszym półroczu br. Biedronka prowadziła bardzo intensywny program ekspansji, przewidujący otwarcie do końca br. 290 nowych placówek handlowych. Pomimo pewnych opóźnień inwestycyjnych spowodowanych trudnymi warunkami atmosferycznymi udało nam się zainaugurować w tym okresie 62 nowe sklepy. Prace nad budową dwóch nowych centrów dystrybucyjnych w Polsce postępują zgodnie z przewidywaniami i oczekujemy, że uda się je otworzyć do końca tego roku – powiedział Soares dos Santos. W wyniku zakończonych przez firmę JM inwestycji w pierwszym półroczu br. powierzchnia sklepowa sieci Biedronka powiększyła się o prawie 40500 mkw.


Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.