23.07.2018/09:29

Biedronkowa Akademia Zdrowia zwiększa wydajność i bezpieczeństwo pracy

W centrach dystrybucyjnych Jeronimo Martins Polska funkcjonują gabinety fizjoterapeutyczne. Przed rozpoczęciem zmiany pracownicy magazynów robią rozgrzewkę pod okiem specjalisty. Korzyść jest obustronna – relacjonuje Fakt.

Redakcja Faktu przyjrzała się rozgrzewce, przeprowadzonej w magazynie Biedronki w Parzniewie. Trwająca 15 sesja ćwiczeń, prowadzona przez fizjoterapeutkę przed rozpoczęciem zmiany przez załogę magazynu, lepiej przygotowuje pracowników do pracy i pozwala im uniknąć wielu wypadków i urazów. Z krótkiego filmiku wynika, że powody do zadowolenia z tej inicjatywy mają obie strony.

Pracownicy chwalą sobie poranne ćwiczenia i przekonują, że po rozgrzewce mniej się męczą w pracy, a także lepiej znoszą różne niedogodności, np. związane z częstym przechodzeniem z magazynu suchego, gdzie panuje temperatura pokojowa, do chłodni, gdzie temperatura wynosi 3 st. C.

Jak powiedziała Faktowi Justyna Rysiak z biura prasowego Jeronimo Martins Polska, program Biedronkowa Akademia Zdrowia to jedno z działań na rzecz profilaktyki zdrowotnej pracowników, w ramach którego pracownicy mają darmowy dostęp do usług fizjoterapeutów. Mogą skorzystać z masaży i porad, a gabinety fizjoterapii znajdują się we wszystkich centrach dystrybucyjnych i biurach regionów sieci.

Źródło: fakt24.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.