19.05.2020/12:40

Błąd w systemie komputerowym PFR. Przedsiębiorcy bez wsparcia

Wielu przedsiębiorców, mimo spełnionych kryteriów, nie otrzymało wsparcia z Polskiego Funduszu Rozwoju, a ich wniosek został odrzucony. To efekt błędu w systemie komputerowym.

Jak pisze Gazeta Wyborcza, system nie radzi sobie ze zmianami w przedsiębiorstwie. Przywołuje przykład jednego z przedsiębiorcy, którego wniosek został odrzucony z względu na to, że nie spełnia wymogów ustawy o VAT. Problem w tym, że nie jest płatnikiem VAT.

Zdaniem ekspertów system nie rozpoznaje sytuacji, iż osoba mogła być płatnikiem VAT, ale przestałą nim być i w związku z tym dorzuca wniosek. Chodzi o różnicę w deklaracji, a danych, które PFR otrzymuje z ZUS i Ministerstwa Finansów.

PRF poinformowało, że na bieżąco rozwiązuje wszystkie niedociągnięcia systemu. Przedsiębiorcy, których wniosek został z tego powodu odrzucony, powinni złożyć go jeszcze raz. Uruchomiona została także procedura reklamacji.

Do tej pory z funduszu pomocowego ustanowionego prze PFR wypłynęło już prawie 30 mld zł. Z tych pieniędzy skorzystało prawie 140 tys. firm.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.