29.10.2018/14:02

Boruta-Zachem chce kupić Laboratorium Naturella. Transakcja może wynieść ok. 1 mln zł

Boruta-Zachem podpisała list intencyjny w sprawie potencjalnego przejęcia Laboratorium Naturella, biotechnologicznej firmy oferującej ekologiczne kosmetyki i środki czystości – poinformowała spółka.

Boruta-Zachem jest firmą produkcyjną, działającą w branży chemicznej, która dostarcza rozwiązania dla wielu gałęzi gospodarki. Jak informuje spółka, podpisanie porozumienie umożliwi rozpoczęcie negocjacji w sprawie szczegółowych warunków umowy kupna. Obie strony chcą zakończyć negocjacje w 2018 roku, a wartość transakcji nie przekroczy 1 mln zł.

Laboratorium Naturella jest właścicielem dwóch specjalistycznych marek przeznaczonych dla produktów zapewniających kompleksową higienę i pielęgnację ciała oraz czystość domu: OnlyBio - obejmującą produkty przeznaczone do higieny i pielęgnacji ciała dorosłych oraz dzieci od pierwszego dnia życia, a także OnlyEco - oferującą ekologiczne środki czystości.

Sieć sprzedaży spółki rośnie w dynamicznym tempie i składa się ze specjalistycznych sklepów, delikatesów ekologicznych, aptek oraz drogerii.

Obecnie wyłącznym właścicielem Laboratorium Naturella jest Inventionmed, notowana na NewConnect spółka technologiczna. Boruta-Zachem jest zainteresowana nabyciem wszystkich udziałów w biotechnologicznej firmie o łącznej wartości nominalnej 100 000 zł.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem cena sprzedaży udziałów nie może być niższa niż cena nominalna powiększona o 10 proc. Jednocześnie transakcja będzie połączona ze sprzedażą pożyczek od właściciela na rzecz Laboratorium Naturella o łącznej wartości wraz z odsetkami na dzień 29 października 2018 r. wynoszącej 664 427,63 zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.