11.10.2020/10:18

Boże Narodzenie w październiku. Mikołaje w czekoladzie już dostępne w sieci Lidl

W ofercie sklepów sieci Lidl pojawiły się bożonarodzeniowe produkty, takie jak czekoladowe mikołaje, bałwany oraz praliny w świątecznie zdobionych opakowaniach - donosi trojmiasto.pl. To sygnał, że grudniowe święta rozpoczynają się w handlu wyjątkowo szybko, już na początku października, a więc na długo przed choćby dniem Wszystkich Świętych.

"Przesuwanie" sezonu na świąteczne zakupy na coraz to wcześniejsze terminy nie jest niczym nowym. W Lidlu co najmniej od kilku lat czekoladowe słodycze pojawiają się w ofercie w okolicach 10 października. Dawniej bożonarodzeniowe produkty wprowadzane były na półki sklepów po 1 listopada, później zaczęły trafiać do sprzedaży w październiku. Sporadycznie zdarzają się jednak przypadki, gdy firmy rozpoczynają przedświąteczny sezon nawet we wrześniu.

Lidl co prawda rozpoczął już sprzedaż bożonarodzeniowych słodyczy, jednak wciąż nie promuje aktywnie tego rodzaju oferty w swoich gazetkach ani na stronie internetowej. Dominują tam póki co artykuły służące do higieny i dezynfekcji, znicze, a od poniedziałku sieć wystartuje z Tygodniem USA, w ramach którego zaoferuje produkty kojarzące się ze Stanami Zjednoczonymi.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także