13.09.2018/08:40

Branża e-papierosów ma więcej czasu na pozbycie się zapasów

Nie do końca roku, jak początkowo planowano, ale do końca lutego 2019 roku, firmy z sektora e-papierosów będą mogły sprzedawać produkty bez banderoli - pisze Rzeczpospolita.

Producenci zwracają uwagę, że wciąż nie weszło w życie rozporządzenie, które określi wygląd i cenę banderol, które będą musiały pojawić się na opakowaniach. Dlatego firmy nie mogą już rozpocząć produkcji nowych opakowań. Dlatego pojawiły się obawy, że zgromadzone zapasy nie zostaną "upłynnione" na rynku do momentu wejścia w życie przepisów ustawy. Aktualne przesunięcie do końca lutego może nie być ostateczne - branża postuluje wydłużenie czasu do końca kwietnia.

Przypomnijmy, od 2019 roku producenci e-papierosów i wyrobów nowatorskich zapłacą podatek w wysokości 50 gr za każdy ml liquidu oraz 1,8 zł za paczkę wkładów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.