27.07.2014/11:32

Branża spirytusowa pisze do premiera

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy (ZP PPS) przesłali list do premiera Donalda Tuska, w którym wskazują na nierówne traktowanie przez rząd wyrobów spirytusowych i brak wsparcia w rozwoju branży w Polsce. Powołując się na przykład Szkocji i whisky przypominają, że inwestowanie w narodowy alkohol przynosi korzyści dla całej gospodarki.

Przy wsparciu państwa na alkoholu można budować eksport, kreować pozytywny wizerunek kraju, rozwijać turystykę i wspierać lokalną przedsiębiorczość. Zdaniem producentów polska wódka mogłaby podążyć podobną drogą. Zmiana sytuacji będzie możliwa tylko wtedy, gdy urzędnicy stworzą branży spirytusowej warunki funkcjonowania przystające do obecnych realiów rynkowych. Branża, pisząc do premiera, upomina się m.in. o wsparcie i równe traktowanie, w tym szczególnie: równe traktowanie wszystkich kategorii alkoholi w legislacji m.in. w zakresie stawki podatku akcyzowego, możliwości reklamy i komunikacji z klientem, uzyskiwania pozwoleń na sprzedaż.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.