09.08.2018/08:02

Branża wódczana (niemal) nie płaci podatku CIT

W 2017 roku trzy z czterech największych firm z branży wódczanej w Polsce nie zapłaciły podatku CIT - donosi Puls Biznesu.

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Puls Biznesu, firmy: CEDC International, Stock Polska i Marie Brizard Wine & Spirits Polska nie zapłaciły w 2017 roku podatku CIT. Jedynie firma Wyborowa w ciągu dwóch ostatnich lat opłaciła 8,6 mln złotych.

Również historycznie firmy nie mają się czym chwalić. Od 2013 roku podatku CIT nie zapłaciło CEDC. Stock Polska zapłaciło tylko raz - 15 mln złotych. Wyborowa oprócz ostatnich dwóch lat nie zapłaciła podatku, a MBWS - od 2013 roku łącznie 3,9 mln złotych.

Mimo to firmy z branży pozostają dużym płatnikiem innych podatków. Przykładowo, w 2017 roku samo tylko MBWS zapłaciło 869 mln złotych podatku akcyzowego i 198 mln złotych podatku VAT.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.