10.10.2018/10:17

Bricomarche rozwija sieć składów budowlanych

9 października br. Bricomarché uruchomiło kolejny skład budowlany w Tarnobrzegu. Sieć chce w ten sposób zwiększyć sprzedaż materiałów budowlanych oraz zagwarantować firmom oraz klientom indywidualnym kompleksową obsługę na każdym etapie prac budowlanych czy ogrodowych. Jest to czwarta lokalizacja nowego konceptu magazynów sieci. Pozostałe składy znajdują się w Śremie, Lubawie oraz Złocieńcu.

Składy budowlane to magazyny zaopatrujące sklepy Bricomarché, a także bezpośrednio ich klientów w materiały budowlane oraz asortyment ogrodniczy z wykorzystaniem samochodów HDS, które zapewniają transport bezpośrednio pod adresy realizowanych inwestycji. Powstanie składów budowlanych jest częścią konsekwentnie realizowanej strategii bazującej na nieustannym rozwoju oferty dom i ogród. Wdrożenie nowego modelu dystrybucji spowoduje rozszerzenie oferty produktowej sieci Bricomarché oraz wzrost potencjału sieci w zakresie sprzedaży materiałów budowlanych na większą skalę.

–  Pierwszy skład został uruchomiony w kwietniu 2017 roku w Śremie. Nowy koncept spełnił oczekiwania Klientów oraz właścicieli sklepów, dlatego rok 2018 planujemy skończyć z sześcioma składami, które docelowo będą zaopatrywać wszystkie sklepy Bricomarché w całej Polsce – mówi dr Katarzyna Jańczak-Stefanide, dyrektor generalna sieci Bricomarché w Polsce.

I dodaje – Wyróżnikiem składów jest ich większa elastyczność w porównaniu do magazynów czy hurtowni. Specyfika formatu, praca według określonego harmonogramu oraz bliska odległość składów od sklepów pozwalają na ich sprawną i regularną współpracę z marketami Bricomarché. Składy sprzyjają również dostawcom oraz mniejszym lokalnym producentom, którzy mogą zwiększyć skalę dystrybucji swoich produktów.

Otwarcie składu budowlanego Bricomarché w Tarnobrzegu odbyło się 9 października br. Powierzchnia składu wynosi blisko 5000 mkw., z czego 1750 mkw.   to hala magazynowa, a 2950 m2 plac. Swoim zasięgiem obejmie 21 sklepów. W jego ofercie znajdują się m.in. cegły i bloczki betonowe, kostka brukowa, ażury, obrzeża, płyty OSB, płyty gipsowo-kartonowe, wybrany asortyment z chemii budowlanej, ocieplenia i pokrycia dachowe, galanteria betonowa, ekogroszek, profile i akcesoria, a także asortyment ogrodniczy: ziemia, torf oraz kora. 

Grupa Muszkieterów, sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2017 roku obroty Grupy Muszkieterów wyniosły 7,1 mld zł. W Centrali Grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie około 13 700 osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.