28.07.2016/09:48

British American Tobacco zatrudnia w Polsce

200 osób znajdzie pracę w fabryce British American Tobacco w Augustowie. To efekt optymalizacji mocy produkcyjnych grupy w Europie – informuje „Rzeczpospolita”.

W Augustowie pracę znajdą przede wszystkim mechanicy, elektronicy, osoby z przygotowaniem inżynieryjnym, a także doświadczeniem w obsłudze i budowie maszyn przemysłowych. Połowa nowo tworzonych stanowisk to szansa na zatrudnienie dla osób zainteresowanych pracą w działach wspierających produkcję, takich jak krajalnia tytoniu, dział jakości, logistyka oraz usługi utrzymania porządku na terenie zakładu.

British American Tobacco jest obecne w Polsce od 1991 roku, a od roku 1996 zarządza augustowskim zakładem. Rozwój fabryki spowoduje, że firma wkrótce zatrudniać będzie łącznie ok. 3400 pracowników w Polsce. Dotychczas koncern zainwestował w augustowski zakład ponad 1,7 mld zł.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, dwie trzecie produkcji z Augustowa trafia na eksport, do blisko 50 krajów na całym świecie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.