05.02.2020/15:20

Brytyjczycy zasmakowali w ekologicznej żywności. Wydali na nią 2,45 mld funtów w 2019 r.

Chociaż brytyjska kuchnia kojarzy się z rybą i frytkami, puddingiem oraz tostami i sadzonymi jajkami, okazuje się, że Brytyjczycy przekonali się do ekologicznej żywności. Sprzedaż jedzenie i napojów eko wzrosła w minionym roku w UK o 4,5 proc. Brytyjczycy wydali na takie produkty rekordowe 2,45 mld funtów. Aż o 11,2 proc. urosła sprzedaż za pośrednictwem internetu.

„Był to ósmy kolejny rok wzrostu w tym segmencie, po spadku po recesji i wszystko wskazuje na to, że zostanie zrealizowany cel 2,5 mld funtów na koniec bieżącego roku” – zapowiada cytowana przez serwis bankier.pl Soil Association, organizacja, która wydaje licencje na ekologiczne produkty i promuje ich produkcję.

Brytyjczycy wydają teraz średnio 200 mln funtów miesięcznie na ekologiczne produkty spożywcze. W tradycyjnych sklepach sprzedaż ekologicznej żywności wzrosła w 2019 roku o 6,5 proc. Widać, że konsumenci nie ufają takim produktom w supermarketach, bo tam sprzedaż eko wzrosła jedynie o 2,5 proc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.