27.01.2020/09:31

Brytyjski urząd antymonopolowy opóźnia sprzedaż właściciela Pyszne.pl

Przejęcie spółki Takeway.com, właściciela serwisu Pyszne.pl przez konkurencyjną firmę Just Eat, zajmującą się dostarczaniem żywności, zostało opóźnione po tym, jak brytyjski urząd antymonopolowy postanowił przyjrzeć się transakcji, która może być warta 6,2 mld funtów.

The Competition and Markets Authority (CMA) potwierdził, że który zbada, czy umowa może doprowadzić do „znacznego ograniczenia konkurencji” w Wielkiej Brytanii. CMA zapowiedział, że przyjmuje informacje dot. transakcji od zainteresowanych stron do 6 lutego – podał portal cnbc.com.

W ub. tygodniu Takeaway.com poinformowało, że CMA „ponownie rozważyło swoje stanowisko” w sprawie przejęcia i uważa, że dochodzenie w sprawie fuzji jest uzasadnione. Kolejne oświadczenie firmy potwierdziło, że Takeaway.com opóźni teraz swoją planowaną ofertę akcji o tydzień.

Dochodzenie CMA jest kolejnym ciosem w fuzje na rynku spożywczym w Wielkiej Brytanii. Takeaway.com i Just Eat są dwoma głównymi graczami na szybko rozwijającym się rynku dostaw żywności w Europie. 

Kilka miesięcy temu CMA ogłosił, że rozpocznie formalne dochodzenie w sprawie mniejszościowej inwestycji Amazona w brytyjską firmę Deliveroo, która również zajmuje się dowozem jedzenia. Deliveroo określany jest jako firma odnosząca najwięjsze sukcesy technologiczne. Jej wycena wynosi 2 mld dolarów.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.