02.07.2014/10:27

Burza o aplikację recenzującą produkty spożywcze

Polska Federacja Producentów Żywności żąda usunięcia aplikacji e-food służącej do sprawdzania, jakie potencjalnie szkodliwe dodatki znajdują się w danym produkcie spożywczym – informuje „Gazeta Wyborcza”.

E-food to darmowy program na smartfony, dzięki któremu wystarczy zeskanować telefonem kod produktu, by wyświetliły się informacje dotyczące składu wraz z komentarzem (np. „Szkodliwy – lepiej nie bierz”). Aplikację pobrało już 35 000 osób. Zdaniem PFPŻ są w niej rażące nieprawidłowości, gdyż umieszczone dane zostały opracowane niechlujnie, bez konsultacji z naukowcami i praktykami, są w nich np. błędy („zielony proszek” zamiast „zielony groszek”). Cytowany przez „GW” współautor aplikacji zapowiada, że jej nie usunie. Sklep może upomnieć klienta, który skanuje kod kreskowy, że na terenie obiektu nie wolno robić zdjęć – sugeruje „Gazeta”. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.