02.07.2019/09:38

Butelkomaty na ulicach Warszawy. Gdzie będzie można je znaleźć?

Żeby zachęcić mieszkańców do recyklingowania odpadów, na ulicach Warszawy i w niektórych urzędach już niebawem staną automaty do zbierania butelek. W zamian za wrzucenie do nich pustych opakowań dostaniemy np. zniżki na kino.

Maszyny do zbierania butelek miały znaleźć się w miejscach najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców i turystów. Jak ustalił TVN24, ratusz wytypował już 5 miejsc, w których staną butelkomaty. To:

Pole Mokotowskie

Plac Narutowicza

Urząd Dzielnicy Ursynów

Urząd Dzielnicy Wilanów

Białołęcki Ośrodek Kultury

Docelowo na ulicach Warszawy ma stanąć dziesięć takich automatów. Warszawa będzie drugim miastem w Polsce, którego mieszkańcy mogą korzystać z maszyn do recyklingu butelek. W kwietniu butelkomat pojawił się w urzędzie miasta w Krakowie. Żeby zachęcać do recyklinowania śmieci, za każdą wrzuconą butelkę wypłaca mieszkańcom po 10 lub 20 groszy.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • oko 02.07.2019

    Kraków już zlikwidował automat.

  • AW 02.07.2019

    Tylko postawcie urządzenia Tomry a nie jakiejkolwiek innej firmy!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.