09.03.2020/14:12

Byli menedżerowie Lidla i Rewe będą zarządzać hipermarketami Real

Były członek rady dyrektorów Lidla, Bojan Luncer zostaje prezesem sieci hipermarketów Real. Do zarządu wejdzie także były główny kupiec sieci Rewe Oliver Mans oraz specjalista ds. restrukturyzacji Michael Dorn.

Sieć Real przejęta przez fundusz SCP Retail Investments będzie miała nowy zarząd. Niezwłocznie po finalizacji transakcji funkcję prezesa zarządu obejmie Bojan Lincer, menedżer przez wiele lat związany z siecią Lidl. Wspomagać go będą Michael Dorn i Oliver Mans.

Do czasu finalizacji transakcji swoje funkcje pełnił będzie dotychczasowy zarząd sieci Real – Patrick Müller-Sarmiento, Henning Gieseke i Jörg Kramer. Przejęcie sieci planowane jest na drugi kwartał 2020 r.

Przypomnijmy, że zgodnie z podpisaną w lutym umową, SCP Group przejmie od Grupy Metro 100 proc. udziałów w Realu, a zatem zarówno hipermarkety, dział sprzedaży internetowej, 80 nieruchomości oraz powiązane spółki. Następnie SCP zamierza wejść w partnerstwo z X+Bricks Group, niemieckim inwestorem specjalizującym się w nieruchomościach, który wesprze SCP w "repozycjonowaniu portfolio".

W skład sieci Real wchodzi obecnie 276 hipermarketów i supermarketów. Jak informuje SCP, w perspektywie długoterminowej Reale w części lokalizacji będą kontynuować swoją działalność. Zaznaczono jednak, że odbędzie się to "albo pod marką Real, albo pod szyldem innego detalisty". W komunikacie SCP podkreślono zarazem, że "większość sklepów Real zostanie sprzedanych innym niemieckim detalistom, w oddzielnych transakcjach", a niektóre sklepy zostaną podzielone na mniejsze powierzchnie, które wykorzystane zostaną do innych celów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.