07.03.2017/10:31

Byli pracownicy Almy i spółki Bezpieczny List czekają na wypłaty

Część byłych pracowników grupy InPost oraz Almy dostała zaległe wynagrodzenia. Jednak nie wszyscy – czytamy w Pulsie Biznesu.

Ponad 4000 osób, które do ubiegłego roku pracowały w giełdowych spółkach, zostało na lodzie, gdy popadły one w kłopoty finansowe. Puls Biznesu podaje, że teraz byli pracownicy dostają pieniądze od Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych lub muszą na nie czekać, bo spółki, które ich zatrudniały, nie potrafią dostarczyć urzędnikom odpowiedniej dokumentacji.

Chodzi o byłych pracowników Almy, oraz pracowników spółki Bezpieczny List, która należała do giełdowej grupy InPost. Roman Giedrojć, główny inspektor pracy, komentuje na łamach Pulsu Biznesu, że poprzez zmiany właścicielskie próbuje się doprowadzić do tego, że należne pracownikom wynagrodzenia, które były na żenującym poziomie, nie zostaną wypłacone.

Więcej w Pulsie Biznesu

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.