20.11.2020/08:52

Biedronka wygrała proces z byłymi pracownikami. To oni muszą teraz zapłacić

Skarżący, ośmiu byłych pracowników Biedronki, domagali się od Jeronimo Martins przeprosin i zadośćuczynienia za lata pracy w skrajnie ciężkich warunkach. W zależności od osoby, chodziło o kwoty między 11 a 48 tys. zł. Jednak sąd uznał, że w marketach nie naruszano godności pracowniczej – czytamy w serwisie finanse.wp.pl.

Byli pracownicy sieci Biedronka przegrali proces zarówno w sądach I, jak i II instancji. Teraz muszą zapłacić koszty procesowe, które w pierwszej instancji wyniosły łącznie ponad 20 tys. zł, a w drugiej ponad 17 tys. zł. Część kosztów w kwocie około 20 tys. zł za byłych pracowników Biedronki uiścił mecenas Lech Obara, ich pełnomocnik pro bono. Do zapłaty pozostało jeszcze nieco ponad 17 tys. zł.

Jak czytamy w serwisie finanse.wp.pl, przegrani byli pracownicy są osobami schorowanymi, wyniszczonymi, utrzymującymi się z rent czy emerytur w wysokości 1200-1400 zł, lub pracujący dorywczo.

Więcej na wp.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Oszukany w sądzie pracy 22.11.2020

    Jak zwykle -polskie sądy dały ciała.Niezłe łapówki pewnie poszły!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także