12.08.2020/12:34

Byli szefowie sieci Jedynka oskarżeni o oszustwa na prawie 5 mln zł

Były prezes znanej w Rzeszowie sieci sklepów spożywczych Jedynka - Jan J. oraz wiceprezes Maciej C. są podejrzani o oszustwo na kwotę ponad 4,8 mln zł. W areszcie przebywają od końca lipca – informuje serwis niezalezna.pl.

Jak poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Rzeszowie obaj podejrzani: Jan J. i Maciej C., aby opuścić areszty, muszą wpłacić poręczenia majątkowe w kwotach: odpowiednio 200 i 50 tys. zł w Prokuraturze Regionalnej w Rzeszowie, która nadzoruje śledztwo w ich sprawie.

W śledztwie dotyczącym b. szefów sieci sklepów, dawniej "Jedynka", a obecnie "Różana" w stanie upadłości likwidacyjnej: Jana J. i Macieja C. podejrzanymi są jeszcze: b. prezes "Jedynki" Stanisław P. i wiceprezes Andrzej J., a także Krzysztof R. przedstawiciel firmy powiązanej z "Jedynką". Wobec nich prokuratura zastosowała wolnościowe środki zapobiegawcze: poręczenia majątkowe, dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju wraz z zatrzymaniem paszportów – czytamy w serwisie niezalezna.pl.

Czterej byli członkowie zarządu "Jedynki", a obecnie "Różanej" w stanie upadłości likwidacyjnej są podejrzani o to, że wiedząc o katastrofalnej sytuacji finansowej "Jedynki", zamawiali od dostawców towar, często z ograniczonym terminem płatności.

Więcej w serwisie niezalezna.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także