03.07.2020/08:10

Szymon Piduch, były prezes Dino Polska, powołany w skład rady nadzorczej spółki

Szymon Piduch, do niedawna prezes Dino Polska, został powołany w czwartek 2 lipca podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy w skład rady nadzorczej spółki.

Piduch związany jest z Dino od 2002 r. Do 2010 r. odpowiadał za finanse Grupy Dino Polska, piastując m. in. stanowisko dyrektora finansowego. W 2010 r. został prezesem zarządu i pozostał na tym stanowisku do 2020 r.

 
 
 
 
 

Były już szef Dino karierę zawodową rozpoczął w 1995 r. W latach 1995-2002 zajmował stanowiska kierownicze, odpowiadając za takie obszary jak marketing, kontroling i finanse w firmach z sektora spożywczego.

Szymon Piduch jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (Wydział Zarządzania i Marketingu) na kierunku zarządzania przedsiębiorstwami. Ukończył również podyplomowe studium rachunkowości na tej samej uczelni.

Przypomnijmy, że Piduch w niedawnym raporcie firmy Martis Consulting (2019 r.) został uznany za najwyżej wycenianego polskiego menedżera spośród giełdowych spółek z sektora FMCG (a ogółem na całej GPW zajął dziewiąte miejsce).

W raporcie oszacowano wartość Piducha na ponad 377 mln zł. Jak podkreślali autorzy raportu, wartość konkretnego to kwota, o którą możne zmniejszyć się wartość całej firmy po jego ewentualnym odejściu.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Hfucrcvjtc 07.07.2020

    Też tak słyszałam od ludzi z Dino. Wyleciał bo od dawna nie ogarniał a do rady na chwilę a później out. Jak by od razu był out to giełda poszła by w dół a tak to po cichu się go gość pozbędzie.

  • Dark 06.07.2020

    Podobno wyleciał? A z tą radą, to tylko taka zasłona?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.