28.01.2019/10:33

Były prezes sieci Starbucks chce kandydować na prezydenta USA

Były szef sieci Starbucks Howard Schultz ogłosił, że „poważnie rozważa start w wyborach na prezydenta USA” jako kandydat niezależny. Chce być niezależnym kandydatem centrowym – informuje Business Insider.

Biznesman w wywiadzie dla gazety The New York Times powiedział, że przez trzy miesiące będzie jeździł po kraju, promując swoją nową książkę i spotykając się z ludźmi, a po tych podróżach podejmie ostateczną decyzję, czy zgłosić swoją kandydaturę – relacjonuje Business Insider.

Schultz twierdzi, że obecny prezydent nie ma kwalifikacji, by pełnić swoją funkcję. Zadaje też pytanie, jak to możliwe, że kraj zadłużony na 21 bilionów dolarów stać na fundowanie darmowych studiów, opieki zdrowotnej i pracy na posadach rządowych dla każdego.

Howard Schultz był prezesem Starbucksa do kwietnia 2017 r. Do czerwca 2018 r. pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej. Po rezygnacji napisał książkę "From the Ground Up: A Journey to Reimagine the Promise of America," (Od ziemi w górę. Wyprawa w celu wymyślenia na nowo obietnicy, jaką składa Ameryka), której premiera nastąpi 28 stycznia.

Źródło: businessinsider.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.