09.12.2019/13:10

Były szef Lidla pokieruje brytyjską firmą, produkującą roślinne zamienniki mięsa

Brytyjski producent roślinnych zamienników mięsa Meatless Farms zatrudnił Jespera Højera, który do kwietnia 2019 r. piastował funkcję szefa sieci Lidl. Obejmie on stanowisko przewodniczącego rady dyrektorów i ma pomóc firmie skorzystać na szybko rosnącej koniunkturze na rynku żywności wegańskiej informuje The Guardian.

Duńczyk Jesper Højer przez dwa lata szefował sieci Lidl, jednak w kwietniu 2019 r. zrezygnował z funkcji. Obecnie ma pomóc firmie Meatless Farms w zdobyciu pozycji lidera na rynku roślinnych zamienników mięsa.

Żywność wegańska i wegetariańska cieszy się lawinowo rosnącym zainteresowaniem konsumentów. Tend trend wiąże się nie tylko z coraz większym popytem na zdrową żywność, ale także z rosnącą świadomością konsumentów, jak duże obciążenie dla środowiska naturalnego stanowi produkcja mięsa. Jak wyliczają analitycy banku Barclays, w ciągu dekady globalny rynek roślinnych substytutów mięsa może osiągnąć wartość 140 mld dolarów – relacjonuje The Guardian.

Spółka Meatless Farm powstała w 2017 r. Została założona przez innego Duńczyka, Mortena Toft Becha. Firma rozpoczęła działalność produkcyjną w 2018 r., a obecnie zaopatruje takie brytyjskie sieci, jak Sainsbury’s, Morrisons czy Co-op. Sieć pubów JD Wetherspoon pub sprzedaje 200 tys. burgerów Meatless Farm miesięcznie.

Produkty firmy są też dostępne na Amazonie oraz w sieci Whole Foods.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.