28.10.2020/16:10

Całkowitego zamrożenia polskiej gospodarki póki co nie będzie?

Rząd zrezygnował z wprowadzenia od najbliższej pełnego lockdownu – podało nieoficjalnie RMF FM. Powodem tej decyzji mają być protesty kobiet. 

Mateusz Morawiecki i jego ekipa rozważali zamrożenie gospodarki jeszcze w ostatni poniedziałek. Decyzja o lockdownie, który miałby wejść w życie od najbliższej soboty, został jednak na razie zawieszona. Jak podają dziennikarze RMF FM, powodem jej odwołania są masowe protesty przeciwników orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, które w praktyce zakazało aborcji z przesłanek patoembriologicznych.

Zdaniem rządzących lockdown wprowadzony w tym momencie nie przyniósłby oczekiwanego efektu zdrowotnego, bo ludzie, łamiąc obowiązujący już zakaz spotkań i zgromadzeń powyżej 5 osób, i tak wychodzą na ulice. Uderzyłby natomiast w gospodarkę oraz przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także