24.12.2018/13:11

Carrefour działa na rzecz zrównoważonego rybołówstwa

Grupa Carrefour zapewnia konsumentów w komunikacie z 18 grudnia br. o swoim wieloletnim zaangażowaniu w działania na rzecz zrównoważonej gospodarki morskiej. Detalista podkreśla, że Odpowiedzialna Polityka Rybołówstwa jest jednym z kluczowych działań w ramach programu Act for Food, mającym sprzyjać transformacji rynku zasobów morza.

Carrefour wyznaczył sobie cel, aby do 2020 r. połowa sprzedawanych w sklepach ryb – zarówno dzikich, jak i hodowlanych – była pozyskiwana w ramach odpowiedzialnego łańcucha dostaw. Cel ten uda się osiągnąć nawet wcześniej, w 2019 r., dzięki realizacji następujących inicjatyw:

1. Preferowanie gatunków ryb występujących w obfitości, które mają certyfikat organizacji MSC (Marine Stewardship Council) jako nadające się do zrównoważonych odłowów.

2. Zaprzestanie sprzedaży gatunków wrażliwych oraz preferowanie metod połowu, które są mniej szkodliwe dla ekosystemów morskich.

3. Wdrażanie odpowiedzialnego podejścia do hodowli ryb poprzez nawiązywanie współpracy z farmami, które wdrożyły dobre praktyki biznesowe, a także poprzez preferowanie farm stosujących organiczne metody produkcji.

Grupa Carrefour prowadzi regularne konsultacje ze swoimi akcjonariuszami, tak aby plany działania firmy uwzględniały kwestie bioróżnorodności. Utworzona została specjalna grupa robocza, monitorująca realizację tych planów. W jej skład wchodzą cztery organizacje pozarządowe oraz dwóch ważnych dostawców sieci Carrefour.

Carrefour podkreśla ponadto, że w codziennej działalności dba o zgodność treści etykiet żywności pochodzącej z morza z obowiązującymi przepisami. W styczniu 2019 r. firma wprowadzi we wszystkich swoich hipermarketach etykiety elektroniczne, co ułatwi włączanie do ich treści informacji o pochodzeniu produktów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.