27.07.2020/18:57

Carrefour i Uber Eats zacieśniają współpracę. Cel to partnerstwo globalne

Po czterech miesiącach od zapoczątkowania współpracy we Francji, Carrefour i Uber Eats podpisują umowę na wyłączność w sprawie dostarczania codziennych zakupów poza regionem paryskim. Analogiczna umowa wiąże obie firmy już od końca 2019 r. w Tajwanie. We wrześniu br. firmy wkroczą ze wspólną ofertą do Belgii. W planach kolejne rynki.

Współpraca Carrefoura z Uber Eats we Francji rozpoczęła się 6 kwietnia 2020 r. i obejmowała cały region paryski. Akurat we Francji rozpoczął się lockdown, obie firmy znalazły więc licznych chętnych do kupowania online, z dostawą do domu w ciągu 30 minut, żywności i produktów codziennego użycia, w tym artykułów higienicznych i domowych – były one dystrybuowane z ok. 15 sklepów sieci Carrefour.

Pod koniec kwietnia w programie uczestniczyło już 100 sklepów, potem 200, a na początku lipca już 300. Od 20 lipca jest ich 330 i wszystkie łącznie są w stanie obsługiwać dostawy do 91 proc. francuskich obszarów miejskich – czyli do ok. 25 proc. całej populacji.

Rośnie też liczba produktów dostępnych w tej ofercie – początkowo było ich 130, obecnie jest ponad 250, a na początku września liczba ta ma wzrosnąć do 500.

Obecnie Uber Eats i Carrefour podpisały umowę na wyłączność w sprawie dostaw zakupów na terenie całej Francji. System ma być oparty na aplikacji do zamawiania posiłków Uber Eats i ma umożliwiać dostawy zamówień z Carrefoura w czasie do 30 minut.

Carrefour już pod koniec 2019 r. podpisał podobną umowę z Uber Eats, obejmującą osiem obszarów miejskich i 38 sklepów sieci w Tajwanie.

Wkrótce partnerstwo zostanie rozszerzone na kolejny kraj – Belgię – gdzie od września usługa dostępna będzie w Brukseli i Liege. Testowane będą 30-minutowe dostawy zamówień zarówno produktów, jak i gotowych do spożycia posiłków.

Detalista zapowiada, że już w najbliższych kilku miesiącach usługa pojawi się w kolejnych krajach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także