13.04.2020/15:16

Carrefour instaluje jednostkę dezynfekującą na placu przed sklepem. Całkowita nowość

Supermarket w Brukseli rozpoczął próbny proces dezynfekcji na zewnątrz sklepu w pobliżu dzielnicy europejskiej. Jednostka dezynfekująca jest zainstalowana w pojemniku znajdującym się kilka metrów przed wejściem do supermarketu Carrefour na popularnym Place Jourdan.

Wszyscy klienci, którzy chcą wejść do sklepu, będą mogli przejść przez stoisko dezynfekcyjne. Zachęca się ich tam do dezynfekcji rąk żelem wodno-alkoholowym, a także do sterylizacji wózka lub kosza na zakupy. Pracownik Carrefour również systematycznie dezynfekuje uchwyty wózka.

- Chcieliśmy iść dalej i dać wszystkim klientom możliwość dezynfekcji rąk żelem wodno-alkoholowym oraz sterylizacji koszy i wózków. Jednocześnie pozwala nam to regulować przepływ osób wchodzących do sklepu ”- wyjaśnia Arnaud Lesne, dyrektor ds. innowacji Carrefour w Belgii.

Obecnie nie ma planów instalowania podobnych urządzeń do dezynfekcji w innych supermarketach sieci. Sieć będzie badać reakcję klientów na możliwość dokładnej dezynfekcji. Jednostka dezynfekująca pozostanie dostępna do końca kwietnia.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • sami-swoi 14.04.2020

    W Polsce już takie urządzenia są od czterech lat ale żaden sklep market nie jest zainteresowany takimi urządzeniami bo są chronieni przez Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego .!!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.