29.05.2013/10:44

Carrefour nie planuje sprzedawać aktywów i wychodzić z Polski

Georges Plassat, prezes grupy Carrefour, poinformował o aktualizacji strategii dla globalnego rozwoju sieci, która zamierza skupić się na trzech regionach: Europie, Ameryce Łacińskiej i Azji.

Jak podkreśla prezes, Carrefour nie ma planów sprzedaży aktywów, by pozyskać w ten sposób środki finansowe na inwestycje – informuje serwis Planet Retail. Większość wydatków inwestycyjnych Carrefoura, planowanych na poziomie 2,3 mld euro, zostanie przeznaczone na inwestycje w rodzinnej Francji. Przypomnijmy, że kilka dni temu rynek obiegła wiadomość o możliwości wycofania się sieci z rynków wschodzących, w tym Polski. Pogłoski o możliwym wyjściu spowodowały przecenę akcji francuskiego giganta. Przez ostatni rok Carrefour sprzedał aktywa o wartości blisko 3 mld euro zamykając swoją działalność w Indonezji, Kolumbii, Malezji i Turcji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.