21.12.2018/10:49

Carrefour otworzył nowy format sklepu-laboratorium, by promować swój program Act for Food

Carrefour uruchomił w Paryżu specjalny sklep-laboratorium pn. Halle de Clichy, który ma ułatwiać klientom uczestnictwo w procesie transformacji rynku żywności. Jest to placówka z rodziny Carrefour City, jednak specjalnie adaptowana i wyposażona do realizacji dodatkowych zadań.

Halle de Clichy jest zaprojektowany tak, aby służył do prezentacji i promowania działań na rzecz transformacji rynku żywności. Na powierzchni 371 mkw wyeksponowano nieco ponad połowę typowego dla formatu City asortymentu produktów FMCG. Do 1,2 tys. rozszerzono ofertę świeżej żywności, z czego jedna czwarta to produkty w 100 proc. organiczne oraz żywność z linii produktowej Carrefour Quality Line. Stoisko owocowo-warzywne oferuje produkty na wagę, w tym suszone owoce. Są też osobne stoiska rybne, mięsno-wędliniarskie i nabiałowe. Personel sklepu został specjalnie przeszkolony w udzielaniu klientom porad kulinarnych.

Aby zrekompensować szczuplejszą ofertę – 4,5 tys. zamiast typowych dla City 8 tys. pozycji asortymentowych – Halle de Clichy ma zorganizowany punkt odbioru zamówień online, który daje konsumentom dostęp do kolejnych 15 tys. SKU w cenach hipermarketowych, z darmowym odbiorem. Placówka jest ponadto wyposażona w cały szereg rozwiązań cyfrowych, które mają ułatwić zakupy okolicznym mieszkańcom – takich jak punkt odbioru przesyłek kurierskich, usługę dostaw do domu czy kasy samoobsługowe.

Ważnym elementem jest strefa gastronomiczna, w której można spożywać codzienne posiłki. Jednorazowo mieści ona do 18 osób. Konsumenci o każdej porze dnia mogą zamówić wyszukane kanapki, sałatki i liczne dania na zimno i gorąco – wszystko przygotowywane jest na miejscu. Jest też osobna sekcja z potrawami gotowymi do spożycia oraz zestawami do samodzielnego ugotowania.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.