18.10.2018/09:54

Carrefour Polska notuje mocny wzrost sprzedaży. Sieć walczy z zakazem handlu w niedziele

Plan transformacji Carrefour 2022 przynosi coraz lepsze rezultaty. W III kwartale sieć notuje w Polsce organiczny wzrost sprzedaży w wysokości 4,3 proc. W ciągu trzech kwartałów 2018 r. sprzedaż wzrosła organicznie o 3,4 proc.

Sprzedaż w Polsce wyniosła 494 mln euro, co oznacza wzrost w ujęciu like-for-like o 2,7 proc. Wzrost organiczny wyniósł 4,3 proc., bez uwzględnienia paliw oraz efektu kalendarzowego. Po uwzględnieniu paliw, wzrost wyniósł 3,2 proc. przy stałych kursach wymiany walut oraz 2,1 proc. po kursie bieżącym.

W komunikacie spółka podkreśla, że dzięki dobrej dynamice sprzedaży udało się częściowo zneutralizować negatywne skutki ograniczenia handlu w niedziele.

Dane dotyczące sprzedaży istotnie wskazują na pozytywną dynamikę. Sprzedaż w Polsce rozpędza się. Niemal wszystkie wskaźniki mają istotnie wyższe wartości w trzecim kwartale od wartości za wszystkie trzy kwartały roku.

Łącznie sprzedaż w ciągu 9 miesięcy 2018 r. wyniosła 1 mld 499 mln euro, co oznacza wzrost LfL o 1,4 proc. i wzrost organiczny o 3,4 proc. – z wyłączeniem paliw i efektu kalendarzowego. Po uwzględnieniu paliw, wzrost wyniósł 3,0 proc. przy stałych kursach wymiany walut oraz 3,3 proc. po kursie bieżącym. Tylko ten ostatni wskaźnik jest wyższy dla trzech kwartałów.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Dxxxxtrix 18.10.2018

    Skoro tak super jest to czemu nadal w Warszawie płacą 13 zł brutto i 3/4 etatu? Pracownikom wydziela się napoje, tak żeby koło 20 już nie było. Na bieżące remonty nie ma. Mięso śmierdzi bo nie ma na remonty systemów chłodzenia. W zimę nawet 10 stopni nie ma na sklepie a pracownikom zabrania się bluz zakładać. Szafki stare rozwalone. Stołówki zlikwidowane. Dach przecieka nawet w kiblu na łeb leci. Papieru nie ma od 20. Każe się namawiać klientów żeby faktur nie brali, albo brali w maszynach które nie zużywają papieru tylko rolki, dużo tańsze.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.