24.01.2020/10:08

Carrefour Polska z bardzo mocnym wzrostem sprzedaży. Polski odział sieci z najlepszym wynikiem wśród europejskich rynków Grupy

Carrefour zanotował w IV kwartale 2019 r. wzrost sprzedaży LfL o 3,1 proc. W tym okresie spółki z grupy francuskiego detalisty wypracowały obrót w wysokości ponad 21 mld euro. Wzrost ten jest szczególnie zauważalny w Brazylii, Argentynie, Polsce, Rumunii i na Tajwanie, w krajach, w których odnotowano wyraźne przyspieszenie wzrostu LfL.

Na wzrost wyników miały wpływ korzystne umowy z oferującymi szybkie dostawy: Rappi w Brazylii i Glovo we Francji, Hiszpanii, Włoszech i Argentynie, nowe partnerstwa z Food Panda i Uber Eats na Tajwanie oraz z Allegro w Polsce.

Największy obrót spółka wypracowała na rodzimym rynku, gdzie jej sprzedaż wyniosła ponad 10 mld euro, jednak trudna sytuacja rynkowa potęgowana licznymi strajkami spowodowała spadek sprzedaży brutto o 0,9 proc.

Na pozostałych europejskich rynkach Carrefour osiągnął łączny wzrost sprzedaży brutto o 0,7 proc. Największy wzrost wśród krajów europejskich spółka osiągnęła w Polsce. W naszym kraju sprzedaż brutto wyniosła 638 mln euro (+4,7 proc. LfL). Jak zaznaczono w komunikacie, w naszym kraju nastąpił dalszy wzrost tempa wzrostu we wszystkich formatach.

Także w przypadku rocznych wyników sprzedażowych Polska była europejskim liderem. Roczne przychody sieci osiągnęły wartość niemal 2,2 mld euro, co oznacza wzrost o +4,9 proc. LfL oraz wzrost o +4,6 proc. w ujęciu organicznym.

Na rodzimym rynku sprzedaż wyniosła blisko 38,9 mld euro i nieznacznie spadła w ujęciu LfL o -0,1 proc., a w ujęciu organicznym o -1,4 proc.

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • uciskany przez fiskusa 25.01.2020

  a ile to Carrefour zapłacił podatku CIT, jeżeli tak dobrze mu idzie w naszym kraju?

 • nabu 24.01.2020

  rozumiem, że to idzie przez Carrefour PL całość biznesu razem z ich sprzedażą BTB (sprzedaż do drobnego hurtu)? czy tylko detal? wypchnąć trochę wózków piwa wódki i napojów w świat to nie problem a wygenerować sprzedaż na sklepach to wyzwanie

 • malgoniu 24.01.2020

  Witam, mam komentarz do zdania: "Najlepiej spółka radziła sobie w Polsce. W naszym kraju sprzedaż brutto wyniosła 638 mln zł (+4,7 proc. LfL)" - sprzedaż brutto wyniosła tylko 638 mln ? czy wzrosła o 638 mln? bo kwota obrotu jest za mała jak na "odział" Polski
  ps właśnie powinno być oddział....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.