08.01.2014/12:33

Carrefour Polska z nowym prezesem

Od 1 stycznia nowym prezesem Carrefour Polska jest Guillaume de Colonges. Zastąpił, odchodzącego po ponad czterech latach, Jean Anthoine.

Guillaume de Colonges związany jest z grupą Carrefour od 21 lat. Karierę rozpoczynał we Francji w roku 1992. Sześć lat później przyjechał do Polski, by jako dyrektor handlowy działu non-food nadzorować m.in. otwarcia pierwszych sklepów Carrefour. Wkrótce potem otrzymał nominację na dyrektora handlowego i logistyki Carrefour w Turcji, a w 2006 roku został dyrektorem ds. rozwoju supermarketów i odpowiadał tam za przejęcie 86 sklepów. W roku 2008 objął stanowisko Chief Operation Officer w Tajwanie (63 sklepy), a potem był prezesem Carrefour w Singapurze i Malezji. W 2010 roku powrócił do Turcji, gdzie już jako CEO (Chief Executive Officer) Carrefour zarządzał 245 sklepami. Guillaume de Colonges ma duże doświadczenie w kompleksowym zarządzaniu przedsiębiorstwem oraz w operacyjnej działalności handlowej. Jest absolwentem nauk ekonomicznych, ukończył też Advanced Management Program w Harvard Business School w USA. Nowy prezes Carrefour Polska ma 45 lat, jest żonaty, ma troje dzieci.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.