17.02.2020/15:51

Carrefour przejmie 30 placówek Makro i zmniejszy biznes konkurenta w Brazylii

Brazylijski oddział Carrefoura zdecydował o zakupie 30 placówek od brazylijskiej spółki zależnej Makro za 453,69 mln dolarów. Oficjalną informację Carrefour udostępnił w niedzielę.

Makro będzie nadal działać w Brazylii, ale będzie mieć tylko 24 punkty w najbogatszym regionie w kraju, Sao Paulo. Makro, którego sklepy w Ameryce Łacińskiej są własnością SHV Holdings z siedzibą w Holandii, nie ujawniło ceny transakcji. Sprzedaż, która musi jeszcze zostać zatwierdzona przez krajowy organ nadzoru antymonopolowego CADE, ma na celu zwiększenie rentowności brazylijskiego biznesu.

Carrefour już w zeszłym tygodniu potwierdził rozmowy o przejęciu placówek konkurenta, ale zaprzeczył doniesieniom brazylijskich mediów, że przejmie wszystkie lokalizacje Makro w tym kraju.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.