10.01.2020/15:57

Carrefour przejmuje lokalizację po Tesco. Wniosek już złożony do UOKiK

Do UOKiK wpłynął wniosek w sprawie nabycia przez Carrefour Polska części mienia Kasama Investments. Jeśli urząd antymonopolowy wyrazi zgodę na koncentrację, to hipermarket Tesco w CH Magnolia Park we Wrocławiu zostanie zastąpiony przez sklep sieci Carrefour.

- W ramach zamierzonej koncentracji Carrefour Polska nabędzie od Kasama Investments mienie w postaci praw i obowiązków wynikających z umowy najmu do powierzchni handlowej zlokalizowanej w C.H. Magnolia Park we Wrocławiu przy ul. Legnickiej 58.  Powierzchnia ta jest obecnie wynajmowana przez Tesco i wykorzystywana do prowadzenia wielkopowierzchniowego sklepu detalicznego w formacie hipermarketu z niewyspecjalizowaną sprzedażą artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku - napisano w opisie koncentracji.

Wniosek w sprawie koncentracji wpłynął do UOKiK 31 grudnia 2019 r. Urząd poinformował o tym fakcie w piątek 10 stycznia 2020 r.

Carrefour Polska to wielokanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce prawie 900 sklepów w 5 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Ponadto Carrefour jest zarządcą 45 centrów i pasaży handlowych oraz 43 stacji paliw.

Właściciel powierzchni, Kasama Investments, należy do spółki prawa niemieckiego Union Investment Real Estate GmbH. Spółka prowadzi działalność w zakresie kupna i sprzedaży, wynajmu oraz zarządzania nieruchomościami. Zajmuje się także realizacją projektów budowlanych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.