18.09.2018/11:35

Carrefour przyspiesza e-rewolucję i wysyła szefową ds. cyfryzacji na odcinek hipermarketów

Carrefour mianował Marie Cheval, członka zarządu odpowiadającego za cyfryzację, na stanowisko szefowej francuskich hipermarketów. To jasny sygnał, że firma stawia na cyfryzację i e-commerce.

Marie Cheval była dotychczas dyrektorem zarządzającym ds. e-commerce, usług i cyfrowej transformacji. Obecnie zastąpi ona Alaina Rabeca na stanowisku dyrektora zarządzającego siecią hipermarketów we Francji. Z kolei miejsce menedżerki w dziale ds. e-commerce i transformacji cyfrowej zajmie Enrique Garcia Lopez.

Zgodnie z komunikatem spółki, Cheval będzie odpowiedzialna przede wszystkim za „transformację modelu komercyjnego i operacyjnego sieci hipermarketów, co jest jednym z głównych wyzwań, od których zależy sukces Planu Transformacji Carrefour 2022”.

„Nasze dokonania z ostatniego roku umożliwiły przyspieszenie rozwoju e-commerce Carrefoura, zrobiliśmy też znaczące postępy w zakresie cyfryzacji i rozwoju detalu wielokanałowego. Dynamiczna transformacja i wzrost, na rzecz których grupa pracuje, są istotniejsze niż kiedykolwiek wcześniej dla przyszłości Carrefoura” – czytamy w komunikacie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.