21.12.2018/12:30

Carrefour ruszy z testami nowego zautomatyzowanego sklepu

W najbliższych tygodniach brytyjski oddział sieci Carrefour uruchomi wysoce zautomatyzowany sklep, przeznaczonego dla lokalizacji o dużym natężeniu ruchu, np. dworce kolejowe, czy główne ulice miast.

Sklep Carrefour  Express w nowym koncepcie będzie zlokalizowany w pobliżu Grand Place w Brukseli, w pobliżu Dworca Centralnego. Palcówka będzie otwarta codziennie, przez 24 godziny na dobę.

Baptiste van Outryve, rzecznik Carrefour Belgia, opisał gazecie „De Tijd” w jaki sposób będzie można w sklepie zrobić zakupy. Klienci mają podchodzić i wybierać na ekranie produkty, które chcą kupić. Następnie zapłacą za nie, a maszyna przygotowuje pakiet zakupowy. W sklepie będą dostępne wszystkie kategorie produktów, w tym towary świeże, mrożone i suche.

Ponadto sklep służy również jako punkt odbioru zamówień internetowych. Klienci, którzy złożyli zamówienie on-line będą mogli odebrać paczkę z szafki zainstalowanej przy sklepie.  

Sklep będzie zatrudniał ludzi, którzy będą m.in. uzupełniać zapasy i odpiekać pieczywo, aby było ono cały czas świeże.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Amman 21.12.2018

    Chyba BELGIJSKI

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.