12.03.2021/18:26

Carrefour wyposaży hipermarkety we Francji w infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych

Detalista zaoferuje w pełni wyposażone terminale ładowania do pojazdów elektrycznych w partnerstwie z firmą Meridiam. Planuje się, że do 2023 r. zostanie uruchomionych prawie 2000 punktów ładowania. W planach jest także budowa takich stacji przy franczyzowych sklepach francuskiej sieci handlowej. 

Detalista planuje, że w całej flocie francuskich hipermarketów grupy zostanie stopniowo zainstalowanych 2000 stacji, które będą zasilane zieloną energią. Średnio każdy hipermarket będzie posiadał 10 miejsc parkingowych wyposażonych w system ładowania.

Grupa pracuje też nad drugim etapem wdrażania infrastruktury ładowania w przy sklepach Carrefour Market i placówkach franczyzowych.

W ten sposób Carrefour i jego partnerzy zaoferują swoim klientom huby dedykowane mobilności elektrycznej, umożliwiając zaspokojenie obecnych i przyszłych potrzeb rynku.

Jérôme Nanty, dyrektor wykonawczy ds. zasobów ludzkich i aktywów grupy powiedział, że to ambitne wdrożenie jest dodatkowym zobowiązaniem Carrefour do transformacji energetycznej. „Dzięki naszej sieci terytorialnej usługa ładowania Carrefour będzie jedną z największych we Francji, ale także jedną z najbardziej jakościowych” – zaznaczył.

Thierry Déau, prezes i dyrektor generalny oraz założyciel Meridiam dodał z kolei, że ten projekt jest kolejnym przykładem konkretnego wkładu w transformację energetyczną we Francji.

„Cieszymy się z wdrożenia na dużą skalę we Francji stacji ładowania pojazdów elektrycznych, dostępnych dla wszystkich typów pojazdów, we współpracy z Carrefour, liderem w dystrybucji masowej. Ten ogólnokrajowy rozwój jest decydującym krokiem w realizacji naszych ambicji stworzenia sieci szybkiego ładowania w całej Europie” – skomentował prezes Meridiam. 
 

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także