12.02.2019/13:36

Carrefour zainwestuje w fotowoltaikę

36 supermarketów francuskiej sieci detalicznej Carrefour będzie zasilać swoje sklepy fotowoltaiką. Projekty zostaną opracowane przez francuską firmę Urbasolar. Instalacje fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na zadaszeniach parkingowych marketów – podaje serwis globenergia.pl za pv-magazine.

Energia elektryczna pozyskana przez Carrefour z instalacji fotowoltaicznych będzie całkowicie wykorzystywana na cele oświetlenia, wentylacji oraz pracy urządzeń w sklepach. Sieć Carrefour jest pierwszym operatorem we Francji, który zdecydował się na takie posunięcie.

Jak informuje globenergia.pl, według projektu system zainstalowany w każdym sklepie Carrefour będzie miał roczną moc wytwórczą 21 000 MWh, co odpowiada rocznemu zużyciu 4 600 gospodarstw domowych, a tym samym przyczyni się do uniknięcia emisji 210 ton dwutlenku węgla do atmosfery. Dla porównania jedno tankowanie samochodu do pełna emituje około 150 kg CO2.

Więcej na globenergia.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.